kosmetyki ekologiczne

Kosmetyki ekologiczne na straży zdrowia i urody

Kosmetyki ekologiczne to ostatnimi czasy jeden z najszybciej rozwijających się rynków produktów pielęgnacyjnych. Niesamowite kompozycje wyciągów roślinnych i olejków naturalnych pozwalają osiągać nie tylko wysoką efektywność działania, ale również sprawiać wiele przyjemności.

Naturalne kosmetyki to nie tylko odpowiedź na trend, który dominuje w tej chwili w niemal wszystkich branżach. Dotyczy również powrotu do natury i stanowi odpowiedź ma potrzeby naszego organizmu, coraz częściej pozbawionego naturalnych czynników wspomagających, zastępowanych przez sztuczne związki chemiczne, takie jak parabeny, czy SLS.

Kosmetyki ekologiczne Natura Siberica to szereg korzyści związanych z codziennym ich wykorzystywaniem.  Warto wymienić najważniejsze z nich.

  1. Bezpieczeństwo użytkowania, którego nie gwarantują dostępne w większości drogerii „komercyjne ” kosmetyki, związane z brakiem sztucznych składników chemicznych, a tym samym substancji mogących podrażniać skórę lub wywoływać reakcje alergiczne. Certyfikowane kosmetyki ekologiczne to gwarancja, że cały proces tworzenia, od momentu uprawy roślin, po przetworzenie ich i zapakowanie do pudełka odbywa się w pełni naturalnie, bez szkód dla środowiska naturalnego oraz bez wspomagających substancji syntetycznych.
  2. Standardy jakości Natura Siberica to podstawa. Kosmetyk jest uznawany za produkt ekologiczny przez niezależne organizacje międzynarodowe, takie jak na przykład Ecocert. Daje to gwarancję, że produkt pielęgnacyjny jest w pełni organiczny lub naturalny.
  3. Normy gwarantujące nie tylko naturalność, ale też skuteczność wytwarzanych kosmetyków, jeżeli chodzi o ich działanie lecznicze i pielęgnujące skórę.
  4. Kosmetyki ekologiczne są nie tylko bezpieczniejsze, ale także łatwiej przyswajalne dla organizmu. Pozwalają tez na długoterminowe stosowanie kosmetyku, bez ryzyka, że pojawią się niespodziewane efekty uboczne.
  5. Odpowiedzialne podejście to podstawa w produkcji kosmetyków bez chemii. W wielu kosmetykach drogeryjnych jednym ze składników jest na przykład olejek arganowy na włosy. Nie oznacza to jednak, że taki kosmetyk jest naturalny. Dodając tego typu składnik, zwykłe kosmetyki często tuszują jego obecnością cały szereg innych syntetycznych substancji. Marki ekologiczne, takie jak Natura Siberica, dbają o to, by w kosmetyku były odpowiednie proporcje odpowiednio dobranych składników.
  6. Ekstrakty roślinne i oleje naturalne, zawarte w kosmetykach naturalnych pochodzą tylko z certyfikowanych upraw, które nie wykorzystują w swojej działalności nawozów sztucznych, GMO, czy innych wspomagaczy. Często są zbierane ręcznie, także z okolic ich naturalnego środowiska. Właściwe procedury, zachowane podczas ich przetwarzania, to gwarancja uzyskania składników, zawierających pełną, możliwą gamę substancji pielęgnujących, bez ich zatracania w procesie produkcji. Często receptury oparte są na wielowiekowych, sprawdzonych właściwościach, a ich stosowanie jest zupełnie bezinwazyjne.
  7. Opakowania wykorzystywane w procesie dystrybucji kosmetyków ekologicznych mają zminimalizowane ryzyko szkodliwości dla środowiska, a często wręcz są produkowane z przetworzonych odpadów. Po ich użyciu najczęściej również nadają się do kolejnego recyklingu.

Rośliny zawsze były nieodzownym elementem całego ekosystemu, umożliwiającym przetrwanie naszego gatunku.  W związku z tym, pojawianie się kosmetyków na bazie chemicznych substancji jest całkowitym wymysłem technologii, który długofalowo może nam bardzo zaszkodzić. Jedynie kosmetyki organiczne gwarantują bezpieczeństwo i skuteczność, potwierdzoną przez wiele pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *