szampony bez sls

Korzyści ze stosowania szamponów bez SLS

Jeżeli zależy nam na naszym zdrowiu, warto zdawać sobie sprawę z tego, jak szampony bez SLS i innych siarczanów pozwalają unikać wielu problemów z włosami i skórą głowy, a także dbają o ogólny stan zdrowia. Poznaj właściwości naturalnych szamponów Natura Siberica opartych na składnikach roślinnych.

Niemal wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że prawie wszystkie dostępne w supermarketach szampony, składają się z różnych substancji chemicznych oraz innych składników, które mogą być znacznie bardziej szkodliwe, niż twierdzą ich producenci! Spośród tych substancji syntetycznych jednymi z najbardziej niekorzystnych dla zdrowia są m.in. Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Laureth Sulfate (SLES) oraz Ammonium Lauryl Sulfate (ALS).

Wraz, z coraz bardziej burzliwymi dyskusjami na temat złego wpływu siarczanów na zdrowie włosów, stało się ważne, aby wiedzieć, jakie korzyści płyną z regularnego stosowania szamponów bez SLS. Biorąc pod uwagę fakt, że większość produktów zawiera SLS, warto jest zrozumieć czym te chemikalia są naprawdę i jak wpływają na nasze zdrowie i środowisko!

Korzyści ze stosowania szamponów bez SLS

Czy wiesz, że prawie 95% spotykanych marek szamponów, które kupujemy w tradycyjnych drogeriach i supermarketach, a następnie regularne używamy, zawiera SLS, SLES lub ALS? Substancje te są stosowane w celu uzyskania piany w naszych szamponach, o której większość z nas myśli, jako o czymś dobrym!  Innym powodem użycia tego składnika w szamponie jest jego cena, jak i silne działanie jako środek powierzchniowo czynny.

Badania wskazują, że SLS może faktycznie zostać wchłonięte przez komórki skóry, a to z kolei może prowadzić do wielu problemów związanych ze zdrowiem. Większość z nich składa się również z silikonu i sodu, które mogą stworzyć wiele problemów na dłuższą metę. To dlatego większość ludzi wokół decyduje się na naturalne i wolne od SLS szampony, które gwarantują nie tylko czyste włosy, ale także i zdrowe.

Spójrz na niektóre korzyści szamponów bez SLS

  1. Szampony bez SLS są dobre dla włosów farbowanych

Ważną zaletą  tego typu kosmetyków naturalnych jest to, że zmniejszają one procesy blaknięcia koloru. Tak więc, jeśli niedawno farbowałeś włosy i chcesz koloru na dłużej, używaj naturalnego szamponu, bez zawartości siarczanów. Niewątpliwie dobrą propozycją będą produkty marki Natura Siberica, oparte na najwspanialszych ekstraktach roślinnych.

  1. Zmniejszanie podrażnień skóry głowy

Badania pokazują, że siarczany są drażniące dla ludzkiego organizmu. Wszyscy ci, którzy korzystali z szamponów bez SLS odkrywają dość szybko, że podrażnienia są widocznie zredukowane, już w ciągu kilku pierwszych zastosowań.

  1. Zmniejsza wypadanie włosów

Czy wiesz, że normalnie pozbywasz się około 100 włosów każdego dnia? Wyobraź sobie, co się dzieje, gdy siarczany atakują te puste mieszki włosowe. Siarczany mogą rzeczywiście wchłonąć się w cebulki i twoje włosy będą bardziej kruche, łamliwe i matowe. Właśnie dlatego należy wybierać szampony bez SLS i innych składników chemicznych.

  1. Zmniejsza suchość skóry głowy

Siarczany są drażniące i stosowanie ich może skończyć się nadmiernym wysuszeniem się skóry głowy, poprzez usunięcie naturalnego sebum! Wielu ludzi, którzy korzysta z szamponów bez SLS, szybko odczuwa, że suchość włosów i inne problemy z nią związanych wyraźnie się zmniejszyły. Suchość skóry głowy może również prowadzić do łupieżu, świądu, czyraków i tak dalej. Korzystanie z szamponów bez SLS na pewno daje ulgę od tych problemów.

  1. Redukuje procesy siwienia

Inną zaletą jest tego typu kosmetyków organicznych jest to, że jego naturalne składniki mogą również zmniejszyć występowanie siwych włosów, co jest kolejnym wspólnym problemem wywołanym obecnością siarczanów, jako składnika obecnego w kosmetykach! Dlatego też, jeśli nie chcesz, aby ludzie myśleli, że jesteś starszy niż w rzeczywistości, zmień szampon na wolny od SLS.

  1. Zmniejsza puszenie się włosów

Istnieje wiele użytkowników, którzy twierdzą, że szampony bez SLS zmniejszają puszenie się włosów. Dzięki nim włosy stają się bardziej zdrowe i mają zdrowy połysk!

Podsumowując

Wiele osób nie jest zadowolonych z używania szamponu bez SLS, myśląc że brak piany oznacza, że nieodpowiednio dba on o nasze włosy.  Pamiętajmy jednak, że dobry szampon nie jest równoznaczny z szamponem pieniącym się. Prawda jest taka, że piana nie ma tu nic do rzeczy. Kolejnym aspektem jest fakt, że organiczne szampony mogą być nieznacznie droższe. Oczywiście w przypadku kosmetyków rosyjskich marki Natura Siberica jest zupełnie inaczej, gdyż można je kupić w bardzo dostępnej cenie. Ale i tak chyba zdrowie jest ważniejsze?

One thought on “Korzyści ze stosowania szamponów bez SLS”

  1. Moim zdaniem nie warto stosować szmponów z sls z wielu względów. Jak mam alternatywę to zawsze wybieram kosmetyki naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *