odpowiedni szampon do włosów

Jak wybrać odpowiedni szampon do włosów

Wybierając odpowiedni szampon do włosów warto się przez chwilę zastanowić, jaki kosmetyk wybrać, gdyż jest t najważniejszy środek do ich pielęgnacji.

Szampon to nie tylko odpowiednie odżywienie kosmyków. Nie jest również przeznaczony tylko dla tych, którzy używają go jako jedynego kosmetyku do pielęgnacji. Szampon to także przygotowanie naszych włosów na przyjęcie kolejnych kosmetyków, takich jak maski, czy odżywki do włosów.

Skończyły się czasy, kiedy na sklepowych pólkach można było zakupić tylko dwa rodzaje szamponów. W tej chwili odpowiedni szampon do głosów to szereg właściwości pielęgnacyjnych, ale też leczniczych i regulujących pracę skóry głowy.Właśnie takie produkty oferuje firma Natura Siberica.

Jak wybierać odpowiedni szampon

Obecnie bez problemów znajdziemy szampony do włosów zniszczonych, przetłuszczających się, kręconych, po farbowaniu i co tylko jeszcze może nam przyjść do głowy. Jeżeli mamy problem z doborem odpowiedniego kosmetyku możemy poprosić o pomoc fryzjera, tak by skazał nam naszą niszę. Co nie zmienia faktu, że stwierdzenie czy jest to odpowiedni szampon do włosów, tak naprawdę zależy od reakcji naszych kosmyków i skóry głowy po jego użyciu.

Na co warto zwrócić uwagę

Jeżeli jesteśmy w grupie osób, które preferują codzienne mycie włosów, warto zaopatrzyć się w szampon bardzo delikatny. Codzienny kontakt włosów z chemią powinien być ograniczony do absolutnego minimum. Dla takich osób niewątpliwie  dużo lepsze są kosmetyki ekologiczne, czyli szampony bez SLS , parabenów, silikonów – zbędnych składników syntetycznych. Będą one w delikatny sposób oczyszczać włosy i skórę głowy, nie wywołując żadnych podrażnień, czy stanów alergicznych.

Oczywiście naturalne szampony bez sls są też polecane dla osób, które myją włosy rzadziej. Warto jednak najpierw wypróbować, czy ich delikatna formuła jest wystarczająca na oczyszczenie włosów z kilkudniowych zanieczyszczeń. Zwłaszcza gdy do stylizacji używamy ciężkich kosmetyków modelujących, takich jak pianki, czy lakiery. Polecamy zastanowienie się też nad innymi metodami stylizacji, nabywając do tego celu na przykład olej kokosowy na włosy lub produkty na bazie rokitnika.

Czym się kierować przy wyborze

Przy wyborze szamponów marki Natura Siberica kierujmy się logiką, czyli zastanówmy się dokładnie, jaki posiadasz typ włosów i czy nic nie stoi na przeszkodzie, by używać a przykład dwóch kosmetyków. Jeżeli mamy włosy cienkie i farbowane możemy zakupić szampon z pigmentem do włosów po koloryzacji, a dodatkowo używać jednocześnie silnie odżywiającego szamponu do włosów cienkich i zniszczonych.

Co jeszcze warto wiedzieć o myciu głowy

Zakupując odpowiedni szampon do włosów marki Natura Siberica możemy zacząć prawidłowo je pielęgnować. Przy codziennym stosowaniu szamponu zaleca się mycie nim głowy tylko jednokrotnie.

Jeżeli jesteśmy osobami myjącymi włosy 2-3 razy w tygodniu szampon nakładamy dwukrotnie.Za pierwszym razem na krótko masując, w celu usunięcia powierzchniowych zanieczyszczeń. Szampon spłukujemy i nakładamy po raz drugi. W tym momencie warto przytrzymać go kilka minut na włosach, by składniki odżywcze miały czas na odpowiednie działanie.

Nie zapomnij o…

Włosy mają również tendencję do przyzwyczajania się do stosowanego szamponu, dlatego dobierając dwie linie produktów i używając ich na zmianę w odstępach 3-4 tygodniowych możemy sprawić, że nasze włosy zachowają odpowiedni blask, silę i nawilżenie znacznie dłużej.