produkty kosmetyczne Natura Siberica

Jakość produktów kosmetycznych Natura Siberica

Symbol Active Organics oznacza, że produkty kosmetyczne Natura Siberica spełniają najsurowsze kryteria środowiskowe, które obowiązują obecnie w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Istotą tego typu certyfikacji jest wskazanie właściwych kompozycji kosmetycznych, które zawierają tylko naturalne wyciągi roślinne. 

Active Organics – produkty kosmetyczne Natura Siberica

W krajach Europy i USA zioła i inne rośliny, przeznaczone do produkcji kosmetyków naturalnych i organicznych uprawiane są na specjalnych farmach ekologicznych, bez użycia nawozów sztucznych czy syntetycznych środków ochrony roślin. Dzięki temu, że w Rosji wciąż nadal istnieje wiele zupełnie dziewiczych terenów możliwe jest znalezienie właściwych warunków do najwyższej jakości upraw. Najlepsze składniki aktywne produktów kosmetycznych Natura Siberica są dziełem samej przyrody, nieskazitelnie czystej i nie niepokojonej żadnymi problemami obecnej cywilizacji.

Doskonałe warunki wegetacji umożliwiają uprawy leczniczych i aromatycznych ziół i kwiatów, sprawdzających się w codziennej pielęgnacji skóry i włosów. Wspaniałe rezerwy przyrodnicze Syberii dają ludziom to co najlepsze, w najczystszej i naturalnej postaci. Umożliwiają wytwarzanie najlepszych preparatów kosmetycznych Natura Siberica, z użyciem doskonałych ekstraktów organicznych, certyfikowanych jednym z najsurowszych ośrodków na świecie – Ecocert.

Aby uzyskać prawo do używania znaku Active Organics dla swoich produktów, firma musi przejść przez skomplikowane sito wielu wyśrubowanych kontroli, co stanowi absolutne potwierdzenie naturalnej czystości i pełnego bezpieczeństwa stosowania. Żaden ze składników nie może nie może mieć chemicznego pochodzenia, które mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzkiego lub zmniejszać skuteczność substancji naturalnych. Prawo do używania znaku Active Organics na swoich produktach Natura Siberica zasługuje składnikom najwyższej jakości kosmetycznej i najlepszym procedurom wytwarzania. 

Produkty kosmetyczne Natura Siberica posiadają prawo do umieszczania na swoich kosmetykach oznaczenia kosmetyków organicznych, co świadczy o prawdziwym uznaniu wysokiej jakości wśród produktów w Europie.

Certyfikat Ecocert

Natura Siberica posiada certyfikację francuskiej firmy Ecocert, uznawanej nie tylko w całej Europie, ale i na świecie. Sama Ecocert to niezależna instytucja, która jest zaangażowana w certyfikacji substancji będących składnikami do produkcji kosmetyków. 

Certyfikat Ecocert jest jednym z najbardziej rygorystycznych w Europie, a jego przyznanie wiąże się z eliminują m.in. obecności tłuszczów zwierzęcych i produktów rafinacji ropy naftowej. Certyfikaty Ecocert uznawane uznawane i porównywalne są z brytyjskim Soil Association oraz włoskim ICEA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *