pielęgnacja ciała

Jak dbać o piękno w codziennej pielęgnacji ciała

Dbając o piękny i zdrowy wygląd bardzo często skupiamy się na tym, jakie stosować zabiegi na twarz dla zdrowego wyglądu cery. Zapominamy o tym, że skóra znajduje się na całym ciele, dlatego odpowiednia codzienna pielęgnacja ciała, powinna być dla nas tak samo ważna.

Dbając o nasze ciało powinniśmy nie tylko regularnie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać w celu zachowania pięknej, smukłej sylwetki. Pielęgnacja ciała to także szereg działań kosmetycznych, które sprawią, że będziemy się czuć atrakcyjnie.

Przede wszystkim oczyszczenie

Pielęgnacja ciała to przede wszystkim kilka działań, które powinny wejść nam w codzienny nawyk. Oczywiście większość z nich zaczynamy od prawidłowego oczyszczenia.

Jeżeli jesteśmy zwolennikami kąpieli pod prysznicem, warto pobudzić krążenie podskórne, najlepiej za pomocą naprzemiennych strumieni zimnej i gorącej wody. Oczyszczanie ciała powinno się odbywać za pomocą odpowiednio dobranego żelu lub mydła, o odpowiednim poziomie pH.

Nakładając je na skórę, wykonujemy delikatne masujące ruchy. Taki masaż w połączeniu z naprzemiennymi strumieniami wody rozszerza pory, pobudza krążenie i co ważne szczególnie dla kobiet, pomaga zwalczyć cellulit.

Jeżeli nie wyobrażamy sobie relaksu pod prysznicem i jesteśmy fanami kąpieli w wannie, warto do niej dosypywać oczyszczające sole, czy kosmetyki mineralne do kąpieli. Raz w tygodniu stosujemy scrub lub peeling, najlepiej na bazie owoców, który delikatnie oczyszcza skórę z martwego naskórka oraz poprawia wchłanianie innych kosmetyków.

Podczas mycia skóry, można się także zaopatrzyć w specjalne szorstkie myjki lub rękawice, które jeszcze bardziej pobudzają skórę do regeneracji.

Jakie kroki dalej

Po oczyszczeniu skóry zadbajmy o jej prawidłowe nawilżenie. Szereg czynników zewnętrznych, powoduje, że skóra traci wilgoć, a w związku z tym staje się mniej elastyczna i jędrna. Dlatego codzienna pielęgnacja ciała zawsze powinna zakładać wcieranie w nie odpowiedniego balsamu lub masła, które utrzymają jej prawidłowy poziom nawilżenia.

Dodatkowo jest to najlepszy moment do nałożenia odpowiednich kosmetyków antycellulitowych lub zwalczających rozstępy, oczywiście jeżeli borykamy się z tym problemem. Nakładając balsamy lub specjalistyczne specyfiki na problemy skórne, czy też zwykły krem nawilżający, warto pamiętać o ich wmasowywaniu okrężnymi ruchami, w celu pobudzenia skóry do ich przyjęcia, a nie wcieraniu ich „na siłę”.

O czym jeszcze pamiętać

Wbrew pozorom wygląd naszej skóry często odzwierciedla nasze emocje czy stres. Najlepszym przykładem na to jest choćby problem atopowego zapalenia skóry, który uwidacznia się w momentach stresu, a do zwalczania AZS, często stosuje się psychoterapię.

Po takich zabiegach warto zadbać o wieczorny relaks, spędzenie reszty dnia z rodziną, bez niepotrzebnych obciążeń psychicznych. A odpowiednia, codzienna pielęgnacja ciała, oczywiście za pomocą rosyjskich kosmetyków naturalnych Natura Siberica, zapewni nam piękną, zdrową i wypoczętą skórę, która jest podstawą naszego atrakcyjnego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *