Zalety kosmetyków Natura Siberica

Główną zaletą kosmetyków Natura Siberica jest niewątpliwie ich prawdziwa natura oraz wyjątkowy skład substancji aktywnych, w którym unika się stosowania substancji syntetycznych. Uważa się, że takie podejście może potencjalnie zmniejszyć skuteczność działania produktów pielęgnacyjnych, opartych wyłącznie na składnikach naturalnych, jednak to nie prawda. 

Wkład współczesnej wiedzy

Kompozycje kosmetyków Natura Siberica oparte są na starych i tradycyjnych recepturach, których skuteczność działania udowodniło wiele pokoleń ludzi, żyjących w najtrudniejszych warunkach klimatycznych i codziennie walczących o przetrwanie. Wzmocnieniem tego jest również niewątpliwe wkład współczesnej wiedzy, opartej na dokonaniach naukowców z rosyjskiego instytutu badań nad roślinami o walorach leczniczych i aromatycznych w Irkucku. 

produkcja Natura Siberica

W wyniku wielu badań i eksperymentów, dotyczących skuteczności działania poszczególnych roślin i ich kombinacji, zdołano wybrać najlepsze rozwiązania i kompozycje kosmetyczne, przynoszące optymalne wyniki pielęgnacji. W wielu z tych przepisów wykorzystuje się nie tylko rośliny z obszarów Syberii i Dalekiego Wschodu i Syberii, ale również najlepszych ekstraktów organicznych z roślin europejskich. Nowoczesna technologia wytwarzania oraz naturalna moc ziół i kwiatów pozwala uzyskać wprost zdumiewające efekty, których namacalnym i w pełni dostępnym dowodem są kosmetyki Natura Siberica.

Dzikie zioła i kwiaty w składzie kosmetyków Natura Siberica

Większość firm europejskich i amerykańskich, które zajmują się produkcją kosmetyków, nabywają swoje surowce na specjalnych farmach, gdzie są hodowane specjalnie na potrzeby branży kosmetycznej. Takie gospodarstwa starają się stworzyć warunki wegetacji, zbliżone do naturalnych.Nie powinny one również używać żadnych sztucznych nawozów i innych chemikaliów wspomagających produkcję. Najczęściej jednak nie jest to do końca możliwe.

farma Natura Siberica

Z punktu widzenia bezpieczeństwa środowiska naturalnego stworzenie takich farm jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jednak rosnące tam rośliny nie mają nigdy pełnego zakresu warunków, odzwierciedlających ich naturalne środowisko. Na potrzeby kosmetyków Natura Siberica pozyskuje się niezwykle cenne i zupełnie dzikie trawy, rosnące w warunkach naturalnych. Ich przewagą jest to, że wegetują w zdecydowanie trudniejszych warunkach, wzmagających siły natury do przetrwania, na kamienistych glebach, przy braku dostatecznej ilości słońca, wody i ciepła. Tylko w takich okolicznościach rośliny mają szansę wytworzyć cudowną moc i właściwości, nieporównywalne z żadnymi sztucznie wyhodowanymi roślinami.

Ekstrakty organiczne do kosmetyków Natura Siberica

Zioła i kwiaty do produkcji kosmetyków Natura Siberica zbiera się w dzikich lasach regionu Nowosybirska gór Ałtaju. Przetwarzanie surowców roślinnych odbywa się w najnowocześniejszych laboratoriach w Petersburgu, które wyposażone w specjalne urządzenia do przetwarzania surowców leczniczych. Tylko na odpowiednio dobranych liniach przetwórczych możliwe jest pełne zachowanie wszystkich mocy witalnych oraz składników odżywczych roślin, pieczołowicie zebranych i wyselekcjonowanych na potrzeby kosmetyków Natura Siberica.

kosmetyków natura siberica

Czym są wykorzystywane w produkcji roślinne ekstrakty organiczne? Stanowią one wyciągi z roślin, zachowujące wszystkie najważniejsze właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne.  Podlegają one ścisłej kontroli na zawartość zanieczyszczeń, w celu uniknięcia jakichkolwiek problemów jakościowych. Rośliny do wytwarzania ekstraktów na potrzeby kosmetyków Natura Siberica nie mogą zawierać żadnych  pestycydów oraz śladów stosowania nawozów sztucznych. Gleba do ich produkcji może być dostosowywana jedynie za pomocą środków mechanicznych. 

Ponadto, wszystkie rośliny do produkcji surowców kosmetycznych są wytwarzane z naturalnych nasion, niemodyfikowanych genetycznie. Tylko wtedy możliwe jest uzyskanie warunków zbliżonych do naturalnych, w których rośliny o walorach leczniczych i pielęgnacyjnych mogą zapewnić dostarczenie dużej ilości cennych składników czynnych biologicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *