balsam do ciała

Balsam do ciała Natura Siberica

Nasza skóra to główny organ ochrony naszego organizmu. W związku z tym, dbanie o nią powinni znaleźć się na liście priorytetów, dotyczących ochrony zdrowia i pielęgnacji urody. Dobrej jakości balsam do ciała, zawierający olejki naturalne i ekstrakty roślinne to niewątpliwe jeden z podstawowych produktów kosmetycznych.

Tryb życia, jak i drobne przyjemności dla nas, nie zawsze są równie dobre i relaksujące dla skóry. Częste kąpiele w wannie, jak i pływanie w basenie oraz opalanie się, zarówno w solarium, jak i na słońcu, to zmora dla naszej skóry, która traci w takich warunkach swoją hydrolipidową, naturalną barierę ochronną. O ile posiada ona zdolności samoregeneracyjne, o tyle nadmiar niekorzystnych dla niej czynników może ją znanie osłabić i spowolnić te procesy.

Do czego służy balsam do ciała

Odpowiedzią na zapotrzebowania skóry jest balsam do ciała. Odpowiednio dobrany, pozwoli jej na wzmocnienie i przyspieszenie jej naturalnych procesów odtwórczych. Stosowanie odpowiedniego balsamu przywróci równiez prawidłowe pH skóry, które bardzo często jest utracone, podczas kąpieli wodnych, czy słonecznych.

Optymalnie jest stosować balsam do ciała 2 razy dziennie. Niestety, obecny tryb życia znacznie uniemożliwia taki luksus. Dlatego warto pamiętać, by nakładać go dokładnie, chociaż raz dziennie, najlepiej po wieczornej kąpieli.

Różne typy balsamów

Balsamy, w odróżnieniu od samoopalaczy, czy kremów brązujących, które nie powinny być nakładane na skórę w miejscach podatnych na zrogowacenie, należy szczególnie mocno nakładać na łokcie i kolana.

Jeżeli stosujemy balsamy antycellulitowe należy pamiętać, że nie są to kosmetyki z tej samej kategorii, co pozostałe balsam do ciała. Z tego względu nie spełniają one wszystkich oczekiwanych funkcji odżywczych, nawilżających i regenerujących.

Balsam antycellulitowy nadaje się tylko i wyłącznie do stosowania w miejscach dotkniętych problemem skórki pomarańczowej. Po każdorazowym zabiegu antycellulitowym nałożenie balsamu do ciała doskonale ukoi skórę i wspomoże proces walki z pomarańczową skórką. Wracając natomiast do tematu samoopalaczy, balsam do ciała to idealny podkład do ich stosowania, gdyż pozwoli on na równomierne rozprowadzenie tego specyficznego kosmetyku.

Nawiązując do niektórych mylących nazw kosmetyków pamiętajmy, że:

  • nawilżający balsam do ciała to bardzo szybko wchłaniający się kosmetyk, odpowiedni i przeznaczony do stosowania po każdej kąpieli, szczególnie na młodej skórze.
  • odżywczy balsam do ciała to produkt regenerujący, bogaty najczęściej w witaminy i/lub proteiny jedwabiu, który przeznaczony jest do pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej.
  • balsam antycellulitowy to specjalny preparat, zazwyczaj bogaty w kofeinę, czy wyciąg z bluszczu, do stosowania w miejscach, na których może pojawić się problem ze skórką pomarańczową. Często zawiera olejki cytrusowe, takie jak olejek cytrynowy, olejek pomarańczowy czy olejek grejpfrutowy.
  • balsam brązujący i samoopalacz to kosmetyki upiększające, dzięki którym powstaje sztuczna opalenizna, a ich działanie nie jest takie, jakie posiadają pozostałe balsamy do ciała.

Balsam do ciała zawsze nakładamy na suchą i czystą skórę. Aby poprawić zdolności do wchłaniania kosmetyku, warto rozważyć wykonywanie przynajmniej raz w tygodniu peelingu. Wówczas balsam wniknie o wiele głębiej. Codzienne stosowanie balsamu sprawi, ze nasza skóra odzyska swoją moc, witalność, a także wspomożone zostaną jej procesy regeneracyjne. Dzięki temu skóra będzie dłużej zdrowa i młoda. To właśnie ona chroni nas przez całe życie, więc to samo możemy zrobić dla niej.

Balsamy do ciała Natura Siberica

Balsamy do ciała Natura Siberica to najwyższa jakość, oparta na wyjątkowych formułach kosmetycznych. Zawierają one najlepsze i najbardziej skuteczne olejki naturalne, takie jak olej kokosowy, olej arganowy, olej jojoba i wiele innych. Regularne stosowanie kosmetyków naturalnych tej firmy zapewnia wspaniałe efekty estetyczne i zdrowotne. Dzięki nim nasza skóra nie tylko zyska na wyglądzie, ale doświadczymy prawdziwej przyjemności z codziennej pielęgnacji. Natura Siberica zadba o każdy szczegół naszej ochrony skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *