ujędrnianie skóry

Domowe sposoby na ujędrnianie skóry

W trosce o jędrną, zdrową skórę, często jesteśmy w stanie poświęcić bardzo dużo pieniędzy. Widoczne oznaki starzenia skóry i niedoboru odpowiednich składników sprawiają, że ujędrnianie skóry spędza nam sen z powiek. Jednak zabiegi ujędrniające to nie tylko drogie zabiegi w gabinetach kosmetycznych, czy zakup specjalistycznych kosmetyków.

Ujędrnianie skóry możemy rozpocząć od prostych, domowych sposobów.

Krok pierwszy – Dieta

Dieta, która umożliwia stworzenie odpowiednich warunków do regeneracji i odbudowy zniszczonych tkanek. Dlatego warto zacząć od przyjrzenia się, co dokładnie dostarczamy naszemu organizmowi w czasie posiłków.

Tak jak istnieje dieta na zdrową cerę, tak samo, za pomocą odpowiedniego odżywiania się możemy ją ujędrnić. Nasza skóra szczególnie lubi witaminy i mikroelementy znajdujące się w:

  • owocach, głównie kiwi, pomarańczach i porzeczkach,
  • świeżych warzywach, typu papryka, dynia, brokuł,
  • roślinach strączkowych,
  • orzechach,
  • rybach,
  • wątróbce,
  • oraz w pełnoziarnistym pieczywie.

Produkty te są ogólnodostępne, więc możemy je łatwo wpisać do naszej codziennej diety i rozpocząć ujędrnianie skóry, bez potrzeby kupowania drogich suplementów. Dzięki nim skóra będzie nie tylko bardziej ujędrniona, ale także nawilżona i zyska odpowiednią barierę ochronną, bardziej skuteczną przeciw niekorzystnym czynnikom zewnętrznym.

Ważne też, aby pić dużo niegazowanej wody oraz zielonej herbaty. Warto pamiętać, że kawa i alkohol nie są dobre dla wyglądu i zdrowia naszej skóry.

Krok drugi – Aktywność fizyczna

Poświęćmy kilkanaście minut dziennie na ćwiczenia we własnym domu, przy filmach instruktażowych dostępnych choćby w Internecie, lub zapiszmy się na siłownię. Jeżeli do tej pory nie ćwiczyliśmy intensywnie, zacznijmy małymi kroczkami, by zakwasy nas skutecznie do tego typu aktywności nie zniechęciły.

Ćwiczmy tyle, na ile pozwala nam obecna kondycja, tak by nie doprowadzić do przemęczenia organizmu czy kontuzji. Ważna jednak jest regularność. Dłuższe przerwy będą powodować w nas zniechęcenie do ponownego rozpoczęcia treningów.

Krok trzeci – Body Wrapping

Body wripping to zabieg, który bezproblemowo możemy wykonać w domu. Wykonujemy dokładny peeling całego ciała, usuwając z niego martwy naskórek. Następnie nakładamy balsam lub krem nawilżający w miejsca, które chcemy ujędrnić i owijamy się folią spożywczą. Z tak nałożonym kosmetykiem najlepiej położyć się pod kołdrę, na około 45 minut.

Takie leżenie w cieple, z aktywnymi substancjami nałożonymi na ciało, daje spektakularne efekty, takie jak ujędrnienie skóry, a także pomoc w zwalczaniu cellulitu oraz ogólne odżywienie skóry. Po określonym czasie zdejmujemy z siebie folię i ścieramy resztki balsamu. Uwaga, kobietom w ciąży i osobom z chorobami krążenia lub nerek, zabieg ten może zaszkodzić.

Krok czwarty – ujędrnianie pod prysznicem

Za pomocą strumienia wody i własnoręcznie wykonanego peelingu kawowego można osiągnąć bardzo dużo. Zaparzamy mocną kawę, następnie do fusów dodajemy oliwę z oliwek, lub oliwkę dla niemowląt oraz odrobinę cynamonu. Wcieramy specyfik w ciało, za pomocą szorstkiej gąbki lub szczotki. Na koniec spłukujemy „maskę” naprzemiennie, ciepłym i zimnym strumieniem wody. Po takiej kąpieli z peelingiem warto wmasować kosmetyk ujędrniający.

Pamiętajmy, że ujędrnianie skóry to nie tylko zakup odpowiedniego kosmetyku, aby uzyskać jak najlepsze efekty warto stosować naprzemienne wszystkie wymienione wyżej sposoby. Szczególnie, że po krótkim czasie, przestaną być one obowiązkiem, a zaczną być przyjemnym nawykiem.

Do poszczególnych etapów pielęgnacji zachęcamy stosować kosmetyki naturalne marki Natura Siberica, które odznaczają się sprawdzoną i cenioną na świecie skutecznością działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *