kosmetyki do włosów

Naturalne kosmetyki do włosów Natura Siberica

Włosy to jedna z wizytówek naszego wyglądu. Piękne, zadbane, błyszczące fryzury, świadczą o nas i o tym jak dbamy o swoją urodę. To na włosach najszybciej widać działanie niekorzystnych składników środowiskowych, źle dobrane kosmetyki, czy pierwsze oznaki chorób.

Dlatego, każda z nas stara się dobrać kosmetyki, które będą idealne dla jej rodzaju włosów. Warto pamiętać, że cena to nie wszystko, czasami łatwo jest dobrać odpowiednią linię do pielęgnacji swojej czupryny, bez obciążania portfela. Ważne jest to, jaki składniki znajdują się w środku, jakie są ich właściwości na konkretnie nasz typ włosów, a nie marka, czy reklama.

Niezależnie czy wybieramy bezpieczne, hipoalergiczne kosmetyki naturalne lub organiczne, czy może jesteśmy jednak zwolenniczkami dużej ilości substancji syntetycznych, ważne jest, by wszystkie kosmetyki do włosów, które stosujemy, uzupełniały siebie nawzajem.

Jakie kosmetyki do włosów będą odpowiednie

W naszej kosmetyczce powinny znaleźć się kosmetyki do włosów, które zapewniają pielęgnacje, na każdym etapie.

Odżywki do włosów

Zacznijmy od odżywek. Odżywki są produkowane pod konkretny typ włosa, należy dobrać odpowiednią do naszych problemów. Jeżeli mamy rozdwojone końcówki, nie ma problemu, zakupmy odpowiednią odżywkę. Odżywki szczególnie są polecane przy włosach suchych, plączących się, pomagają im się zregenerować i zapobiegają dalszemu tworzeniu się kołtunów.

Oczywiście znajdziemy też odżywki do włosów przetłuszczających się, ciężkich itp. Odżywki to kosmetyki do codziennej pielęgnacji, który nakładamy zaraz po umyciu włosów i w zależności od preferencji wybieramy takie bez konieczności spłukiwania, oraz takie które należy zmyć ciepłą wodą.

Olejki naturalne

Kolejną ważną, ale często pomijaną metodą pielęgnacji, jest nakładanie odpowiednich olejków do włosów. Kosmetyki do włosów w formie olejków, to gwarancja gęstych, lśniących, a przede wszystkim chronionych przed czynnikami zewnętrznymi, włosów. Stosować możemy gotowe preparaty, jak i pół-składniki takie jak olej arganowy i kokosowy, oliwa z oliwek, czy olejek rycynowy.

Maski do włosów

Maski, to kolejne kosmetyki do włosów, które działają odżywiająco. Intensywnie działające maski, nakłada się tuż po umyciu włosów, na około 5 minut, często stosuje się je zamiennie z odżywką. Żeby uzyskać lepsze efekty można dodatkowo owinąć włosy folią aluminiową, lub założyć ciepły ręcznik.

Wcierki

Wcierki to bardzo mało popularna, kolejna forma odżywek, stosowana głównie przez osoby mające problem z wypadaniem włosów. Wspomagają ich wzrost, a także łagodzą stany zapalne skóry głowy, zagęszczają włosy i przeciwdziałają przetłuszczaniu się. Ważne jest by wcierki stosować regularnie, nawet codziennie, a efekt ich działania zależy od tego jak długo pozostają na włosach.

Szampony do włosów

No i oczywiście szampony. Mnogość ich rodzajów sprawia, że są to najbardziej różnorodne kosmetyki do włosów. Szampon możemy dobrać idealnie do naszego typu włosów, skóry głowy, stanów zapalnych, a nawet koloru i długości włosów.

Stosowanie regularnie, różnego rodzaju, dobrze dobranych do rodzaju naszych włosów kosmetyków, to gwarancja, pięknych, zdrowych włosów, oraz skóry głowy.  Warto jednak wybierać szampony bez sls i innych dodatków chemicznych, które mają znacznie bardziej bezpieczne działanie. Produkty Natura Siberica zapewniają najwyższą skuteczność działania i pełne bezpieczeństwo dla Twojego zdrowia.

Warto pamiętać

W zależności też od posiadanych przez nas skłonności w zakresie „przyzwyczajania” się naszych włosów do danego kosmetyku, warto wybrać 1-3 linii kosmetycznych, do stosowania zamiennego (zmiana co około 3-4 tygodnie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *