krem do rąk

Dlaczego warto stosować krem do rąk

Dobrze dobrany i regularnie stosowany krem do rąk zapewnia piękny wygląd dłoni i paznokci, a także powstrzymuje widoczne efekty starzenia. Warto również wybierać produkty naturalne, takie jak kosmetyki rosyjskie Natura Siberica.

Dłonie to jedne z najważniejszych do pielęgnacji części ciała. Nie dość, że są one ciągle narażone na działania drażniących substancji i czynników środowiskowych, to jeszcze właśnie po dłoniach, możemy poznać pierwsze oznaki starzenia skóry. Nasze dłonie zasługują zatem na dobry krem do rąk, dzięki któremu staną się nawilżone i gładkie. Takim wyborem mogą być oczywiście kosmetyki organiczne Natura Siberica.

Zadbane dłonie to także zadbane paznokcie, które często decydują o wrażeniu, jaki wywołujemy na innych ludziach. Dlatego krem do rąk jest niezbędny w ich pielęgnacji. Jednak jak wybrać ten właściwy?

Wybór właściwego kremu do pielęgnacji dłoni

Odpowiedni krem do rąk zawiera szereg składników, które będą chronić skórę dłoni przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, a tym samym dbać o ich odpowiednie nawilżenie. Najpopularniejszymi składnikami takich kosmetyków naturalnych są:

  • olejek z migdałów,
  • olejek lawendowy,
  • płatki owsiane,
  • wyciąg z aloesu,
  • wyciąg z kwiatów pomarańczy.

Te naturalne składniki, dbają o ładny wygląd skóry dłoni i ich odpowiednią ochronę i nawilżenie. Dobrym rozwiązaniem jest także krem do rąk, zawierający oliwę z oliwek i masło kakaowe.

Oprócz nakładania kremu w ciągu dnia warto też zadbać o intensywne odżywianie skóry dłoni w nocy, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. W tym celu gęsty krem do rąk, nakładamy grubą warstwą na skórę dłoni. Następnie zakładamy bawełniane rękawiczki i kładziemy się spać. Rano ścieramy nadmiar kremu, co ciekawe już jedna taka kuracja daje widoczne efekty.

Stosując krem do rąk w ciągu dnia, warto mieć pod ręką kosmetyk o lżejszej formule, by nie przeszkadzały one w wykonywaniu codziennych obowiązków i nie pozostawiały tłustej warstwy. Kremy Natura Siberica posiadają często delikatną i natychmiast wchłanianą konsystencję.

Co jeszcze podczas pielęgnacji dłoni

Oczywiście krem do rąk to nie wszystko. Ważne, by zapobiegać ewentualnym przesuszeniom i zniszczeniom w trakcie codziennych czynności. W okresie, kiedy temperatury spadają poniżej 5 stopni, warto mieć zawsze przy sobie bawełniane rękawiczki.

Ponadto, po każdym myciu rąk, należy je dokładnie osuszyć ręcznikiem. Warto też zadbać, by do ich higieny nie stosować zbyt silnych chemicznie mydeł. Można tu śmiało polecić produkty Natura Siberica.

Jeżeli w domu lub w pracy, stosujemy chemiczne substancje, na przykład czyszczące, zadbajmy o to, by zawsze pracować w gumowych rękawiczkach, które uchronią delikatną skórę dłoni, przed szkodliwym, wysuszającym działaniem detergentów, czy innych substancji.

O czym warto pamiętać

Podsumowując: krem do rąk to nieodzowny kosmetyk, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce. Warto mieć lekki krem na dzień oraz tłusty, ciężki krem do zabiegów a’la maska na dłonie, w nocy.

W ciągu dnia, kremujemy ręce po wstaniu, szczególnie, jeżeli musimy wyjść na mroźne powietrze. Dobrze jest też zadbać o kremowanie rąk, o ile to możliwe, po każdym ich myciu i nie bać się ich pielęgnacji, za każdym razem, kiedy poczujemy, że skóra na dłoniach stała się przesuszona i ma się wrażanie jej ściągania.

Dłonie to jedna z pierwszych części ciała, jakie rzucają się w oczy, a także jedno z pierwszych miejsc, w których pojawiają się efekty starzenia. Ważne więc, by były naszą jak najlepszą wizytówką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *