scrub do ciała

Czym jest scrub do ciała

Starzenie się jest efektem, na który do tej pory nie wynaleziono skutecznej metody. Można jednak ten efekt opóźnić, szczególnie jeżeli chodzi o wygląd naszej skóry. Aby była ona młoda i elastyczna jak najdłużej, należy pomóc jej z procesem naturalnego złuszczania martwego naskórka, a w tym pomoże nam scrub do ciała.

Systematycznie stosowany scrub do ciała, pobudzi naturalne procesy regeneracji skóry. Im jesteśmy starsi, tym skóra wolniej radzi sobie, ze złuszczaniem martwego naskórka i produkcją nowych komórek, co prowadzi do uszkodzenia włókien kolagenowych i elastynowych. Dodatkowo, obciążamy ją swoim często niezdrowym trybem życia, opalając się, nie dbając o właściwą dietę, pijąc w nadmiarze kawę, alkohol, czy paląc papierosy. Te wszystkie czynniki niszczą naturalną barierę lipidową skóry. Wówczas dochodzi do zalegania martwego naskórka, w którego pozbyciu pomoże nam odpowiednio dobrany scrub do ciała.

Scrub czyli peeling

Dobierając odpowiedni scrub, nazywany też peelingiem, warto wziąć pod uwagę na jak intensywnym złuszczaniu nam zależy. Peeling zawierający małe drobinki, może być stosowany codziennie. Peelingi gruboziarniste są odpowiednie, a wręcz niezastąpione, do stosowania około raz w tygodniu. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup peelingów cukrowych lub solnych, gdyż poprzez odpowiednie zmoczenie skóry zyskujemy kontrolę nad mocą ścierania.

Dodatkowo takie peelingi odżywiają skórę i dostarczają jej potrzebne substancje. Tak zwany scrub kremowy często posiada w swoim składzie olejki (na przykład olej kokosowy na trądzik) oraz witaminy, które dodatkowo pielęgnują skórę. Ważne jest, by do twarzy i okolic szyi, używać scrubów drobnoziarnistych, które są przeznaczone do wrażliwych partii skóry. Drobnoziarnisty scrub to też najlepsze rozwiązanie, jeżeli naszym problemem jest sucha cera, ze skłonnościami do podrażnień.

O czym warto pamiętać

Po dobraniu odpowiedniego scrubu, przed jego nałożeniem, pamiętajmy o trzech ważnych zasadach:

  • Nie używajmy peelingu przez co najmniej dobę po depilacji, gdyż podrażnimy skórę, za to warto wykonać go tuż przed depilacją, gdyż w ten sposób sobie ją ułatwimy.
  • Stany zapalne skóry to nie jest idealne miejsce do nałożenia scrubu. Może on zaostrzyć dolegliwości.
  • Scrub to ostania rzecz, jaką powinniśmy zafundować świeżo opalonej skórze. Podobnie jak w przypadku depilacji, można wykonać delikatny zabieg przed, aby zagwarantować równomierne opalenie.

Zastosowanie peelingu

Zanim nałożymy scrub na ciało, należy usunąć z powierzchni skóry, wszelakie zanieczyszczenia, w tym pozostałości po innych kosmetykach. Po dokładnym umyciu ciała, aby zmaksymalizować efekt peelingu, osuszmy skórę ręcznikiem, w ten sposób zagwarantujemy drobinkom złuszczającym lepszą przyczepność.

Następnie nakładamy scrub na całe ciało, za szczególnym uwzględnieniem miejsc podatnych na zrogowacenia, takich jak stopy, łokcie, czy kolana. Peeling wmasowujemy w ciało przez kilka minut, po czym zmywamy ciepłą woda. Po wykonaniu zabiegu nasza skóra jest gotowa na jak największe przyjęcie substancji odżywczych, dlatego najlepiej nałożyć intensywnie odżywiający balsam lub maskę.

Odpowiedni wspomagana regeneracja skóry i złuszczanie martwych komórek naskórka to podstawa pielęgnacji urody, która gwarantuje nam pełen blasku i młody wygląd. Scrub jest więc kosmetykiem pielęgnacyjnym, który powinien mieć swoje stałe miejsce w naszej kosmetyczce.

Wszystkie rodzaje peelingów i scrubów można znaleźć w ofercie marki Natura Siberica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *